Beszélgessünk pálinkáról, pálinkafőzőkről.

Pálinka szúrós szag.

Gyula | 2015.08.23

Tisztelt Miklós!
Főztem vegyes gyümölcsből és boseprőből készült cefréből pálinkát.Már alszesz keletkezésekor éreztem enyhe szúrós szagot,ám amikor tisztáztam,akkor igen szúrós,szerintem kénes szaga volt.mit lehet ilyenkor tenni?A pálinka most szép tiszta,de eleje eléggé opálos volt.Azt nem tettem bele.Most 70 fokos a pálinka.
Előre is köszönöm!
Gyula

Re:Pálinka szúrós szag.

Miklós | 2015.08.29

Kedves Gyula!

A kénes szag, nyilván a borból, (hordóból?) maradt benne a seprőben, és ezt érzi a lefőzött pálinkában. Sajnos ezzel nem tudunk mit kezdeni. Ezért szoktam azt javasolni, hogy először vizsgáljuk meg az alapanyagot, (cefrének valót) és ha azt főzésre érdemesnek tartjuk, akkor álljunk neki lepárolni. A másik lehetőség, hogy NE keverjük össze a gyümölcsből készült, és biztosan jól sikerült cefrénket, egy másik, bizonytalan tulajdonságú cefrével, mert így még a jó cefréből készült cefrénket is elronthatjuk. Érdemes minden cefrét külön főzni.

Re:Re:Pálinka szúrós szag.

Gyula | 2015.09.08

Kedves Miklós!
Köszönöm szépen a segítségét.

Csresznye

Gyula | 2015.06.30

Érdeklődni szeretnék,hogy cseresznyecefrét a forrás befejeződése után mennyivel érdemes kifőzni?
Köszönettel:Gyula

Re:Csresznye

Miklós | 2015.07.02

Kedves Gyula!

Általában elmondható, hogy amint leerjedt a cefre, ajánlatos minél előbb lefőzni. Így lesz pálinkánknak friss, üde, gyümölcsös illata, íze. Ez vonatkozik minden féle cefrére. Ha nem muszáj ne hagyjuk állni a kész cefrét.

Re:Re:Csresznye

Gyula | 2015.07.02

Köszönöm szépen a gyors választ!

cefrèzès

Gàbor | 2015.06.23

Üdv mindenkinek..
Olyan kerdèsem lenne, hogy az èlesztö arànya mennyire szàmìt a beoltàshoz.?kb 2 diszperzites vödör meggyem lesz feldolgozva,èrdemes kiszamolni az èlesztő arànyàt? Ja ès a cukor aràny ,hàny szazalèkàt szoktàtok belerakni 5 % jó aràny kg hoz ? Köszönöm a valaszt előre is ..

Re:cefrèzès

Miklós | 2015.06.29

Szia!
Az élesztő az a gombakultúra, mely talán a világon a leggyorsabb szaporodásra képes! Ez azt jelenti, hogy képes másodpercenként megduplázódni (hatványozódni?) az egyedszám. Tehát ne sokat gondolkodj azon, hogy mondjuk 60 kg gyümölcshöz 1, vagy 2 kávéskanálnyit futtatsz fel, mert perc múlva a többszöröse lesz a cefrédben.

csiráztatás

Nagy János | 2015.05.29

Szép napot!
Azt szeretném megkérdezni, milyen arányba kell a gabonához előcsiráztatott gabonát adni ??

Re:csiráztatás

Miklós | 2015.06.02

Szép napot!

Ebben az esetben, gondolom a roppantott árpamalátáról van szó, és whisky fog készülni? Ha igen akkor 10% körüli érték lesz a megfelelő arány.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Új hozzászólás hozzáadása