Beszélgessünk pálinkáról, pálinkafőzőkről.

A Pálinka kissé savanykás

István | 2017.09.03

Kedves Miklós! A Kajszibarack pálinkámnak egy kissé savanykás utóíze lett, biztosan sokáig engedtem a középpárlatot, most 45 fokosra lett hígítva. A kérdésem: Ha desztilált vízzel felhígítom 25-30 fokosra és harmadszor is lepárlom, akkor újra el kell venni a a rézelejét, majd ismételten az utópárlatot?.... mindent úgy, mint a második lepárlásnál?

Re:A Pálinka kissé savanykás

Miklós | 2018.02.18

A rosszul elválasztott utópárlat okozza a savanykás jellegű pálinkát. Kihigíthatod, újrafőzheted, de azt nyilván tudod, hogy minden főzéssel ízeket aromákat veszítesz.

Alszesz

Somy | 2017.08.12

Tisztelt Miklós!
A kérdésem az lenne, hogy az alszeszhez vissza lehet önteni a pálinkát újra párolni? Vagy esetleg külön kezeljem? Ugyan is visszahígításkor sajnos opálos lett ...
Üdv,

Re:Alszesz

Miklós | 2018.02.18

Szia!
Le lehet újra párolni, de mindenképp aromákat fogsz veszíteni. Egyébként miből gondolod, hogy az újrapárlás megoldja az opálosodási gondod? Ha kozmaolajos a pálinkád, az újra át fog menni a következő (újrafőzött) párlatba is! Ha rezes törése van, az sem fog megszűnni. Százszor leírtam már, de leírom még egyszer. Az újrapárlással ízeket aromákat veszítünk, és az igazi problémát nem tudjuk orvosolni.

Mennyi volt a cefre PH-ja?

Re:Alszesz

Szeretem a pálinkát | 2018.03.02

Szia Alszesz. Az opálos pálinkát tedd be ményfagyasztóba,vagy rakd ki (most -5 fok van). Tegyél egy tölcsért egy szintén lehűtőt üvegre,arra tegyél egy papír kéztörlőt,tisztát,nagyméretűt,nem szineset. Mikor lehűlt ,öntsd át rajta,kb 1 L ,1 óra. Szép fényes Pálinkád lesz.

Narancs pálnka

oregsonka | 2017.03.02

Kedves Miklós és kedves "pálinkás" társaim. Olcsón hozzá jutottam egy nagyobb (50kg) adag narancshoz. Szeretnék pálinkát főzni belőle de nincs semmi tapasztalatom e téren. Segítsetek!

Re:Narancs pálnka

Miklós | 2018.02.18

Az 50 kg narancs, az nem egy "nagyobb" adag, de kísérletezni pont jó adag. Cefrézése a szokásos módon megy. Pucolás, aprítás, beoltás. Egy dologra érdemes odafigyelni, hogy az alszeszen, rengeteg lesz a kozmaolaj. Ennek leválasztására figyelj nagyon.

Whisky készítés

Zoltán | 2017.01.12

Kedves Miklós!

Az Ön által megosztott Whisky recepttel kapcsolatba érdeklődnék hogy milyen kukoricából kell készíteni a cefrét? És milyen élesztő kell bele?
Ha háromszor annyi cefrét szeretnék készíteni mint ami a receptben le van írva akkor minden hozzávalóból háromszor annyi kell?

Üdvözlettel.: Zoltán

Re:Whisky készítés

Miklós | 2018.02.18

Szia!
Kukoricadarát, általában száraz kukoricából készítjük. Az élesztő normál PL borélesztő. És igen. Ha háromszor annyit szeretnél készíteni, akkor háromszor annyi hozzávaló fog kelleni.

Nyelő cső égetés

József | 2016.10.07

Kedves Miklós!
Lefőztem a cefrét ahogy szoktam, mindig 50°-ra állítom be. Most zamata egy kicsit mást is mutat és a fő gond, hogy a nyelőcsövemet alsó harmadban égeti. Mi az oka talán valamilyen egyéb alkoholfajta maradt benne?

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Új hozzászólás hozzáadása